Aplinkosauginis švietimo projektas
„Gamtos detektyvai: tyrinėk, stebėk, atrask“

Mūsų darželis dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės organizuotame visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto konkurse. Džiaugiamės, kad mūsų darželio parengtas projektas „Gamtos detektyvai: tyrinėk, stebėk, atrask“ buvo atrinktas, numatytos projekto veiklos bus finansuojamos iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2024 metų specialiajai programai patvirtintų asignavimų.

Vandenio medelynas 

Dalinamės pirmosiomis projekto įgyvendinimo akimirkomis! Kartu su “Ančiukų”, “Ruoniukų”, “Žuvėdrų” grupės vaikučiais, tėveliais ir mokytojomis kuriame naują žaliąją erdvę – darželio medelyną. Vaikučiai su tėveliais ir mokytojais pasodino obelis, kriaušę, sausmedžius. Medelyne vaikai stebės, tyrinės augalų dalis, jų panašumus ir skirtumus, augins ekologiškas sausmedžio uogas, mėgausis medelyno vaisiais.

Dobilas – 2024 metų Vilniaus žaliųjų edukacinių erdvių augalas, todėl norime vaikučius iš arčiau supažindinti su šiuo augalu. “Žuvėdrų” gr. vaikučiai ir mokytoja Onutė pasodino raudonojo ir baltojo dobilo sėklas – darželyje bus sukurta dar viena žalioji erdvė – Dobilų pievelė, kurioje mažieji gamtos detektyvai bus įtraukti į įvairias gamtos pažinimo veiklas!

Inkilų gyventojai

“Ančiukų”, “Žuvėdrų”, Žąsiukų” ir “Vėžliukų” grupių ugdytiniai dalyvavo ornitologo Gedimino Petkaus edukacijoje “Inkilų gyventojai”. Edukacijos metu vaikai žaismingais būdais susipažino su paukščių įvairove, klausėsi paukščių balsų, aiškinosi kaip juos atskirti iš išvaizdos ar tam tikrų elgesio bruožų.
Gediminas supažindino vaikus su įvairiausiais inkilais, paukščių lizdais, plunksnomis bei pakvietė vaikučius į lauką ir išbandė 
profesionalią įrangą paukščiams stebėti – žiūronus!
Projekte dalyvaujančios “Ančiukų” ir “Žuvėdrų” grupių mokytojos vaikus įtraukė į patyrimines veiklas: gamino lizdus paukščiams, pasitelkdamos gamtinę, medžiagas iš antrinių žaliavų, kūrybines priemones kūrė paukštelius, pristatė savo kūrybos darbelius vaikams ir pedagogams