Šviečiamosios gyvulininkystės programa

Mūsų darželis atrinktas dalyvauti 2024 m. Šviečiamosios gyvulininkystės programoje!
Programoje dalyvaus mūsų įstaigos priešmokyklinio ugdymo “Aštuonkojų” grupės ugdytiniai. Dalyvaujant programoje ugdytiniai plės žinias apie ūkį ir gamtos darną, keliaus į edukacinę išvyką, atliks įvairias veiklas ir žaidimus.
Mažieji Programos dalyviai bus aprūpinti užduočių ir spalvinimo knygelėmis, metodine medžiaga, dalyvaus interaktyviame žaidime.

Kas gyvena ūkyje?

2024 m. balandžio mėn. mokytojos organizavo įvairias veiklas, kurių metu vaikai aiškinosi apie ūkį, susipažino su karvute „Margute“ bei analizavo, kada ir kaip reikia pamelžti karvutę. Labiausiai ugdytiniams patiko patyriminės veiklos, kurių metu vaikai iš pienelio gamino varškę, ją ragavo, aiškinosi, ką dar galėtume pagaminti iš pieno. Taip pat vaikučiai kartu su mokytoja organizavo piešinių parodą bei grupės STEAM projektinį darbą „Naminių gyvūnų ferma“

Apsilankymas Tuomų ūkyje (Ukmergės raj.)

“Aštuonkojų” grupė įgyvendindama Gyvulininkystės programą toliau dalyvauja įvairiose veiklose. Šį kartą vaikai leidosi į ekskursiją bei apsilankė Tuomų ūkyje (Ukmergės raj.).
Vaikai sužinojo iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta, kaip tarpusavyje bendrauja. Taip pat vaikai apžiūrėjo ir pabendravo su ožkytėmis, triušiais, avytėmis, kitais mielais gyvūnais, galėjo juos paliesti, paglostyti, pamaitinti su specialiai paruoštais pašarais. Vaikai apžiūrėjo įvairius kiaušinius: lygino žąsies, kalakuto, vištos kiaušinių skirtumus.