Rugsėjį ugdymo įstaigos išgyvens pokyčius, nes vėl prisipildys būriu naujų vaikų. Tėvai (globėjai), kurie nuo rudens palydės savo atžalas į ugdymo įstaigą, išgyvens ne tik džiaugsmą, bet nerimą, jaudulį ir nežinią. Darželio lankymo pradžia yra labai svarbus laikotarpis vaiko ir šeimos gyvenime, tad labai svarbu suteikti vaikui saugumo jausmą, atliepiant jo individualius poreikius.

Pirmas dvi savaites, o kartais ir mėnesį, pradėjus lankyti darželį, vyksta vaiko adaptacija. Vaikai patekę į naują aplinką gali elgtis įvairiai: būna liūdni, įsitempę, nekalbūs, apatiški arba neįprastai judrūs, pikti ir/ar agresyvūs. Tai normali mažo vaiko jausmų eiga, kurią suaugusiems reikia suprasti ir kantriai išlaukti. Tai laikas, kai vaikas, o kartu ir jo tėvai (globėjai) turi prisitaikyti prie pasikeitimų ir naujų sąlygų. Labai svarbu suteikti vaikui saugumo jausmą, atliepiant jo individualius poreikius. Vaikų adaptacijos trukmė būna skirtinga, kuri priklauso nuo vaiko amžiaus ir raidos ypatumų, asmeninių savybių, socialinės patirties ir ugdomosios aplinkos pritaikymo.

Pateikiame parengtą vaikų adaptacijos infografiką, kuris, tikimės, padės sklandžiai užtikrinti adaptacijos procesą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Taip pat pateikiame rekomendacijas apie sėkmingą vaiko adaptaciją.

Pirmoji klasė – didelis žingsnis vaiko gyvenime. Tai iššūkius kelianti patirtis tiek vaikui, tiek tėvams. Pradėję lankyti mokyklą, pirmokai ateina į jiems nepažįstamą pasaulį, kuriame reikia išmokti orientuotis naujoje erdvėje, laike ir daiktuose, kurti santykius su kitais suaugusiais ir vaikais.

Prisitaikyti ir išmokti naujų taisyklių vaikams reikia laiko, taip pat tėvų pagalbos, palaikymo bei padrąsinimo. Norime su mūsų priešmokyklinukų tėveliais pasidalinti keliais patarimais, kurie gali padėti paremti savo vaiką šiame gyvenimo etape.

Taip pat kviečiame paskaityti Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos parengtą informaciją: https://www.vilniausppt.lt/…/pirmoku-adaptacija…/