Lauko edukacinės erdvės

Žaliosios edukacinės erdvės

Vandenio medelynas

Vandenio medelyne esančių augalų sodinimas, auginimas, priežiūra ir laistymas, skatina vaikus rūpintis gamta.  Prižiūrėdami medelyno augalus, vaikai mokosi bendradarbiauti, dalintis atsakomybe, spręsti problemas, įgauna supratimą apie medelių ir krūmų augimo procesą. Edukacinių tentų įvairovė, įrengtos užduočių stotelės, sudaro galimybes vaikams atlikti paprastus tyrimus ir stebėjimus, formuoti klausimus ir ieškoti atsakymų juos supančioje aplinkoje.

Inkilų alėja

Šioje edukacinėje erdvėje didelis dėmesys skiriamas gamtos pažinimui ir ekologiniam ugdymui. Inkilų alėjoje esančių inkilų įvairovė skatina vaikų susidomėjimą gamta bei ugdo ekologinį sąmoningumą. Tyrinėdami alėjoje esančius  inkilus, edukaciniuose tentuose skenuodami QR kodus , vaikučiai turi galimybę susipažinti su mūsų aplinkoje gyvenančiais paukščiais, jų gyvenimo būdu ir giesmėmis, mitybos įpročiais, migracija. Prižiūrėdami inkilus ir rūpindamiesi paukščiais, vaikai ugdosi atsakomybės jausmą, kalbasi apie rūpestį silpnesniais už save, apie atjautą bei empatiją šalia esantiems. Inkilų alėja ne tik puošia vaikų darželio teritoriją išskirtiniais rankų darbo inkilais, bet ir atlieka svarbų vaidmenį ugdymo procese – turtina vaikų patirtį ir skatina visapusišką jų raidą.

Vabzdžių viešbutis

Vabzdžių gyvenimo stebėjimas prisideda prie visapusiško vaikų ugdymosi ir vystymosi. Stebėdami vabzdžių elgseną vaikai tyrinėja, aiškinasi apie vabzdžių gyvenimą gamtoje. Padedami mokytojo, vaikai ieško informacijos apie vabzdžių rūšis, jų gyvenimo ciklą, stebi, fotografuoja, piešia, aptaria vabzdžių kūno dalis ir jų formas. Iš natūralių medžiagų pagamintame namelyje visi plyšiai tampa saugiu prieglobsčiu vabzdžiams.  Namelyje yra visokio dydžio ertmių, skylių ir medžiagų, todėl daug daugiau vabzdžių rūšių ten apsigyvens. Kiekvienas vabzdys mėgsta skirtingą aplinką: šakas ir šakeles, medieną ar jos drožles, kankorėžius. Vabzdžių nameliai turi kelias paskirtis: kaip vabzdžio vystymuisi tinkama buveinė ar kaip žiemojimui tinkama vieta, kaip slėptuvė dienos ar nakties metu. Vabzdžių stebėjimas reikalauja kantrybės ir dėmesio, vaikai mokosi pastebėti vabzdžių gyvenimo reiškinius, juos analizuoti.

Eko sodelis
Dobilų pievelė
Tyrinėjimo erdvė – mažųjų kompostas
Lauko bibliotekėlė “Knygų laivelis”